Учитель року


   Задум створити дану сторінку виник не випадково. З одного боку хотілося швидше забути всі переживання цього року, а з другого, згадуючи як хвилювалася при підготовці до чергового етапу Всеукраїнського конкурсу "Учитель року", як шукала інформацію на сторінках Інтернету, усвідомлюю, що дана інформація стане в нагоді іншим конкурсантам при підготовці до чергових випробувань.
1. Обласний етап конкурсу в Київській області
  Фактично це і було справжнім початком конкурсних випробувань.


Представники всіх районів Київської області зібралися для участі в І етапі обласного туру конкурсу. 


Працюємо під час майстер-класів і напружено чекаємо своєї черги.


Пишемо контрольну роботу і відразу маємо оцінку на комп'ютері! 
                                    Завдання контрольної роботи. Обласний етап

Після першого етапу нас залишилося п'ять конкурсантів - Бакал Олена Петрівна, Павленко Ольга Вікторівна, Драбенко Ольга Вікторівна, Ус Алла Анатоліївна і я, які продовжили далі змагатися. ІІ етап був найважчим - дати урок в незнайомому класі! 



Конкурсний урок веде Бакал Олена Пeтрівна


Конкурсний урок веде Павленко Ольга Вікторівна


А це мій урок у 9 класі з поглибленим вивченням математики по 
темі "Метод інтервалів"

І це випробування витримали!
Попереду - фінал!
У фіналі ми:


Презентували свій досвід і виконували творче завдання!



Створювали навчальний проект з математики і захищали його.


Раділи разом з шановним журі, що обласний етап закінчився!
Знаменно, що кожен етап конкурсу дав мені зустріч з людьми, які стали для мене друзями. На обласному етапі - це була зустріч з Бакал Оленою Петрівною, яка мене підтримувала і далі! Але не буду забігати наперед!
  Для мене це  був початок випробувань, які чекали мене  у Львові! Радість від перемоги тісно перепліталася з думками: а як далі краще готуватися, на чому більше зосередитися. На базі КНЗ КОР "Академії неперервної освіти" були організовані курси для нинішніх конкурсантів конкурсу "Учитель року" і майбутніх, які дали грунтовну підготовку по педагогічним і психологічним питаннях. 

І постійна самоосвіта - математичні задачі стали невід'ємною частиною мого життя в школі і дома, будь-яка вільна хвилинка використовувалася для цього. 
2. Всеукраїнський етап конкурсу  "Учитель року" 


   Львів - місто, в якому я вже була з дітьми на екскурсіях неодноразово. Місто, славне своєю історією, вуличками якого можна просто ходити і насолоджуватися. І ось ми в цьому славному місті - на конкурсі. Представники всіх областей приїхали захищати свою область, 25 найкращих, творчих вчителів математики України! 
   




   Наша перша зустріч у гостинному Львові. Всі були в тривожному очікуванні і з хвилюванням слухали вітання господарів і голови журі Працьовитого Миколи Вікторовича. Наступного дня розпочалися майстер-класи. Ми допомагали один одному під час їх проведення, підтримували і активно працювали.












Закінчився перший етап, який тривав з 15 квітня по 17 квітня. За цей час ми стали всі друзями. Я познайомилася з Малець Іриною Василівною, з якою спілкуємося і зараз.





Наше шановне журі.

   Вони мали мужність і терпіння вислухати всі 25 наших виступів! Іноді здавалося, шо нас і не чують, але як ми помилялися, думаючи так! У кінці наших виступів нас чекали "підступні", влучні, цікаві питання членів журі.



   17 квітня ми писали контрольну роботу. Дивне відчуття - бути на місці учня, відчути страх, хвилювання, бажання швидше побачити завдання і почати працювати. Протягом години потрібно було розв'язати 40 завдань - 30 з математики і 10 з педагогіки і психології. Потім ще годину давали на чотири завдання підвищеного рівня.

Контрольна робота. Завдання № 1

Контрольна робота. Завдання № 2

18 квітня відбулося урочисте закриття І етапу конкурсу. Ми прощалися з конкурсантами, які поверталися додому. 




Нас залишилося дванадцять. Відчуття були дивні: радіти, що пройшли до ІІ туру чи сумувати за тим, що ще не все закінчилося. 
  Хочу підкреслити, що організація всіх конкурсних випробувань була добре продумана, все чітко, зрозуміло, прозоро. Перше з наступних випробувань було по створеному блогу. Блог створювала сама, тому вважаю це випробування найлегшим - помістити інформацію про перебіг конкурсу на блог і відправити посилання на цю публікацію. Все починалося добре і я не могла уявити, що мене чекає насправді попереду.
   Наступне випробування - урок, про який мені і зараз згадувати важко. Витягла я урок в 10 класі по темі "Побудова графіків за допомогою геометричних перетворень". Я ніколи не відчувала такої безпорадності в перші хвилини уроку! Поясню чому - заходиш в клас і на тебе дивляться такі перелякані діти, а в тебе урок узагальнення і систематизації знань, а для них - це вивчення нового! Залишалося одне - зібратися і зробити все, щоб діти почали співпрацювати. Добре, що це вдалося все таки зробити!



   З одного боку мені повезло, що попала в першу групу і все проходило дуже швидко. З другого боку - уроки всі давалися в тих самих класах, і зрозуміло, що на другий, а тим більше на третій день діти вже звикли до такої кількості незнайомих людей, камери і відчували себе впевненіше.
   Залишилося одне випробування - навчальний проект. Тема мого проекту "Функції з цікавими і дивними властивостями". Тема цікава, дає можливість не тільки поглибити знання з математики, а сприяє формуванню дослідницьких навичок, комунікативно-інформаційних компетентностей учнів.
  22 квітня відбулося урочисте закриття Всеукраїнського конкурсу "Учитель року" в номінації Математика. 







Вірш фіналістам

   Закінчити свою розповідь хочу словами, які склала для мене Складна Ірина Василівна, заступник директора нашої школи. Мабуть краще від цих слів неможливо передати, що я відчувала в останній день перебування у Львові.

Мить неповторна. Невже це фінал?
Господи, дай мені сили радіти!
Творчі завдання. Емоції. Шал
Конкурс. Журі. Нагородження. Квіти.

Мабуть, ще довго у трепетних снах
Буду вертатись в ці дні незабутні.
Наче окрилений мрією птах,
Що подолав переліт неприступний.

Вулиці Львова, його колорит
І неповторний смак львівської кави,
Древні собори і сакури цвіт
Протягом тижня нам сил додавали.

Знаєте, нас зрозуміють не всі.
Дехто подумає: "Схиблені люди!"
Що ж, може й так, бо ми - вчителі,
Отже, майбутнє у нації буде.

Дякую долі, що зустріла всіх вас.
Вдячна за досвід, інсайт і змагання,
Спільно й змістовно проведений час,
Обмін думками і чаювання!

Ну, а попереду - безліч ідей
І математики строгі закони,
Посмішки друзів, обійми дітей
І коридори рідної школи.

Львів, до побачення, місто надій!
Ми ще згадаєм твій дух романтичний.
Злагоди, миру, здоров'я та мрій
Зичу вам всім! Усе інше - дотичне!

Хочу подякувати всім колегам, друзям, знайомим, які підтримували мене, надихали, давали сили триматися і йти вперед! 



1 коментар:

  1. Чотири роки пройшло відтоді, але і зараз, проглядаючи хроніку тих подій, не по собі! Не порівняти з нинішнім конкурсом, на який запрошують всіх бажаючих! Не знаю, скільки потрібно пройти часу, щоб я могла спокійно переглядати! Але є найголовніший позитив - весь час хочеться вчитися новому, це просто цікаво!!!

    ВідповістиВидалити