13.04.16

Математики і гуманітарії



  
 Групі французьких наукових фахівців вдалося визначити основні відмінності між мозком людини, що має схильність до математики і мозком людини, схильної до гуманітарних наук.
Про своє відкриття вчені написали в статті, опублікованій на сторінках Proceedings of the National Academy of Sciences, - передає hitech-news.ru.

  За підсумками тривалих досліджень вченим з Франції, нарешті, вдалося виявити головні відмінності у функціонуванні мозку людини, схильного до математичних наук і людини, схильного до гуманітарних наук. Подробиці даного дослідження вказані в науковому джерелі Proceedings of the National Academy of Sciences.

 Для свого експерименту фахівці запросили групу з 30 осіб. Учасники спостереження були розділені на дві підгрупи. До першої увійшли математичні фахівці, в другу - люди різних професій, що мають приблизно однаковий рівень освіти. Учасникам спостереження запропонували розглянути складні математичні завдання, а також затвердження щодо математики, які потрібно було розділити на правду, неправду і нісенітницю.
 Під час експерименту вчені спостерігали за мозком випробовуваних за допомогою спеціальних апаратів. Так, було відмічено, що у математиків під час вирішення математичних задач активувалися тім'яна, нижньовисочна і префронтальна ділянки кори головного мозку. У гуманітаріїв дані ділянки мозку активувалися при вирішенні інших завдань.
   Так фахівці прийшли до висновку, що мозок математиків задіяв нейронну мережу, що відповідає за сприйняття чисел, простору і часу. Дана нейронна мережа має суттєві відмінності від мережі, що відповідає за розуміння мов.
Джерело http://allsvit.net


Немає коментарів:

Дописати коментар